ART / Lithographs / Litograph in colors 10605249
*
nr 1060 5249
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Flicka med undulater, signerad, 347/360, motivet: 57x40, fuktskadad.
LITOGRAPH IN COLORS, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Flicka med undulater, signerad, 347/360, motivet: 57x40
Condition: fuktskadad
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday October 3 2016
at 20:23:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/10 12:41:13
1
100 kr
2/10 20:14:27
2
300 kr
3/10 20:16:42
3
200 kr
3/10 20:16:42
2
250 kr (Robot)
3/10 20:16:58
3
300 kr
3/10 20:16:58
2
300 kr (Robot)
3/10 20:17:09
3
400 kr
3/10 20:18:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.
Read more about Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med undulater färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle olsson hagalund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 LITOGRAPH IN C..
Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:17
-
9037 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:08
-
9038 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:12
-
9036 LITOGRAPH IN C..
Camilla Pyk (b. 1966), Sweden. Signed, numbered 51..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:55
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:29
-
9084 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:41
*
Olle Olsson Hagalund
Condition: fuktskadad
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.
Läs om budbetjänten
Read more about Olle Olsson Hagalund
nr 1060 5249
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Flicka med undulater, signerad, 347/360, motivet: 57x40, fuktskadad.
LITOGRAPH IN COLORS, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Flicka med undulater, signerad, 347/360, motivet: 57x40
Condition: fuktskadad
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 450 |
Auction date: |
Monday October 3 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/10 12:41:13 | 1 | 100 kr |
2/10 20:14:27 | 2 | 300 kr |
3/10 20:16:42 | 3 | 200 kr |
3/10 20:16:42 | 2 | 250 kr (Robot) |
3/10 20:16:58 | 3 | 300 kr |
3/10 20:16:58 | 2 | 300 kr (Robot) |
3/10 20:17:09 | 3 | 400 kr |
3/10 20:18:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.Read more about Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med undulater färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle olsson hagalund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 LITOGRAPH IN C..
Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:17 -
9037 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:08 -
9038 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:12
-
9036 LITOGRAPH IN C..
Camilla Pyk (b. 1966), Sweden. Signed, numbered 51..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:55 -
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:29 -
9084 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:41